ZincTape

اطلاعات تکنیکی

برای پوشاندن سطح آهن، فولاد، آلومینیوم و فلزات سبک به منظور محافظت از آنها در برابر خوردگی طراحی شده است. این با فشار دادن آن بر روی سطحی که باید از خوردگی محافظت شود به دست می آید. این روش معمولاً به نام “روکش لامینار روی” شناخته می شود. روکش چسبی که فقط در یک طرف نوار روی اعمال می شود از ماتریکس چسب و درصدی پودر روی تشکیل شده است. از طریق افزودن پودر روی ما به مهمترین اثر، یعنی رسانایی الکتریکی خود چسب دست یافته ایم. این فرآیند به چسب اجازه می دهد تا یک زوج الکتریکی بین سطحی که نیاز به محافظت دارد و نوار روی ایجاد کند تا روی بتواند به عنوان آند گالوانیکی عمل کند.

به عنوان یک نتیجه از فرآیند تولید منحصر به فرد و خلوص بالای روی مورد استفاده، نوار دارای یک ریزساختار کاملاً همگن و همسانگرد است که در سایر سیستم های حفاظتی یافت نمی شود. به همین دلیل، از هرگونه سوراخ شدن یا هر شکلی از حملات خورنده محلی اجتناب می شود.
بنابراین با توجه به ویژگی های زیر می توانیم بیان کنیم:

جلوگیری از هرگونه خوردگی مستقیم؛
حفاظت فعال ضد خوردگی به لطف تماس الکتریکی بین سطح محافظت شده و لایه روی، که در حضور الکترولیت، به عنوان یک آند قربانی واکنش نشان می دهد.
وجود یک لایه چسب، لنگر بر روی سطحی که باید محافظت شود، که یک دفاع اضافی در برابر خوردگی است.
پوشش با لایه روی ما محافظت کاتدی از سطوح فلزی را برای مدتی تضمین می کند که در بیشتر موارد برابر یا بیشتر از طول عمر سازه ای است که باید محافظت شود.

حفاظت کاتدیک
از طریق پوشش روی روی سطح آهن می توان به حفاظت های غیرفعال و فعال دست یافت:
محافظت غیرفعال به دلیل همگن بودن و همسانگردی پوشش و چسب که به خوبی می چسبد و از نفوذ جلوگیری می کند.
حفاظت فعال زیرا اختلاف پتانسیل بین دو سطح کاهش می یابد. پتانسیل روی بسیار شبیه به آلیاژ سبک است و بنابراین نوار روی به جای آلیاژ سبک، آند قربانی است.
نوار روی باید به فلز نجیب تر چسبیده شود. در صورت وجود شک در پتانسیل الکترولیتی مواد، بهتر است هر دو سطح را با نوار روی بپوشانید تا از هرگونه حمله خوردگی جلوگیری شود. tacchi corrosivi.

زمینه های کاربردی
پست لامپ پایه لامپ توسط ZincTape، بر روی پایه ای که بخش مهم سطح است محافظت می شود. پوشش معمولا توسط اپلیکاتورهای واجد شرایط یا توسط تامین کننده قطب های فلزی انجام می شود.

خودرو حفاظت از حاشیه پنجره ها، شاسی، سقف و سایر مناطقی که آب می تواند از آن عبور کند. برای لولاها و درب‌های خودرو یا سایر نقاط داغ خاص، ZincTape می‌تواند شکل‌های خاصی را بر اساس نیاز مشتری ارائه دهد و عمداً برای جلوگیری از مشکلات خوردگی ساخته شود.

لوله های نفت و گاز و لوله های خارج از زمین. سکوهای دریایی، سازه‌های بندری، اسکله‌ها، اسکله‌ها و سکوهای فراساحل دستگاه‌ها و اجزای تشکیل دهنده پالایشگاه‌ها.

دانلود بروشور